Abakus
    Logistics    podczas    I. Językowych Targów Pracy UW – relacja

W dniach 1-2.03.2023 zespół Abakus Logistics w składzie:

      Robert Wąsowski, Dział Projektowy;

      Brygida Biedrzycka, Dział Biura/ Kadr;

      Monika Iwańczuk, Dział Spedycji;

      Michał Strzelczyk, Dział Windykacji;

wziął udział w pierwszej edycji Językowych Targów Pracy zorganizowanych w Instytucie Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego.

Wydarzenie było przestrzenią spotkania dla pracodawców szukających pracowników z umiejętnościami językowymi oraz studentów kierunków lingwistycznych.

 

                                         

 

Językowe Targi Pracy

Wydarzenie dla studentów UW oraz gości uczelni zostało odwiedzone przez parę tysięcy kandydatów zainteresowanych poszukiwaniem swojego przyszłego pracodawcy. Firmy oferujące praktyki, staże oraz otwarte rekrutacje, reprezentowały cały przekrój branż oraz wielkości organizacji.

 

                                    

 

 

Zespół Abakus Logistics uczestniczył w Targach w dwojaki sposób – jako wystawca ze stoiskiem reprezentacyjnym firmy oraz podczas warsztatów tematycznych z kategorii aplikowania w procesie rekrutacyjnym.

 

 

Nasze stoisko

Stoisko Abakus Logistics zostało stworzone w oparciu o nowoprzygotowane elementy ozdobne w barwach firmowych oraz wiele atrakcyjnych gadżetów prezentowych.

 

Przedstawiciele Abakusa, bezpośrednio decydujący o przyjmowaniu kandydatów w bieżąco prowadzonych rekrutacjach odpowiadali na pytania dotyczące poszczególnych aspektów pracy w firmie transportowo-spedycyjnej operującej na rynkach Unii Europejskiej.

 

Warsztat

Warsztat tematyczny pt. “Jak aplikować, żeby Cię zauważono – case study Abakus Logistics” przeprowadził Robert Wąsowski z Działu Projektowego. Podczas szkolenia, uczestnicy dowiedzieli się, na co powinni szczególnie zwrócić uwagę podczas aplikowania do pracy w Abakus Logistics, żeby wzmocnić swoją kandydaturę i zwiększyć prawdopodobieństwo zatrudnienia. Był to również czas na zaprezentowanie Firmy z jej najlepszej strony oraz na budowanie wizerunku pracodawcy otwartego na młode talenty o szerokich specjalnościach.

 

Abakus Logistics w poszukiwaniu językowych talentów

Jako firma operująca na rynkach Unii Europejskiej, specjalizując się w międzynarodowym transporcie rzeczy oraz w spedycji drogowej jesteśmy w stanie w szybki i skuteczny sposób przekazać wiedzę operacyjną aspirującym kandydatom, którzy są wyspecjalizowani poza spektrum naszej działalności.

Współpraca z kandydatami władającymi językami europejskimi (Francuski, Niemiecki, Hiszpański, Włoski, Portugalski, Niderlandzki, Duński, Angielski) jest dla nas zdecydowanie perspektywiczną szansą rozwoju działalności.

 

 

Nasze oferty pracy dostępne podczas Językowych Targów Pracy UW

Obecnie poszukujemy osób chcących pracować w kilku działach firmy: spedycyjnym, windykacyjnym, administracyjnym oraz prawnym. Stanowiska w większości są przeznaczone dla osób rozpoczynających swoją karierę zawodową.

 

 

 

Pracownik Działu Windykacji

Poszukujemy osób posługujących się komunikatywnym francuskim (inne języki są dodatkowym atutem). Oczekujemy podstawowej znajomości procesów windykacyjnych oraz rynku TSL. Praca na tym stanowisku wymaga stanowczego kontaktu telefonicznego oraz mailowego z klientami francuskojęzycznymi.

 

Młodszy spedytor / Spedytor Międzynarodowy

Interesujesz się rynkiem TSL i jesteś osobą proaktywną? Chciałbyś dbać o relacje z klientami i rozwiązywać ich problemy w oparciu o specjalistyczną wiedzę i odpowiednią

 

marżę? Jeśli znasz angielski i inny język UE oraz wiesz co to jest ciągnik siodłowy, bus-plandeka i europaleta – spotkajmy się na rozmowie rekrutacyjnej.

 

Specjalista ds. Prawnych

Poszukujemy aplikantów lub studentów IV i V roku studiów prawniczych, ze znajomością KC oraz KPC, posługujących się jęz. angielskim / francuskim / niemieckim / hiszpańskim. Praca na tym stanowisku wymaga monitorowania spraw Spółki, kontaktu z sądami, urzędami oraz klientami w celu rozwiązywania sporów

 

Młodszy specjalista ds. księgowo-administracyjnych

Poszukujemy osób, które zadbają o prawidłowe funkcjonowanie firmy w kontekście kontaktu z klientami i urzędami, księgowania faktur kosztowych oraz dokumentacją rachunkową i podatkową. Jeśli posługujesz się jęz. angielskim / niemieckim / francuskim / hiszpańskim, wyróżniasz się sumiennością i odpowiedzialnością – czekamy na Ciebie.

 

Portale z ofertami zatrudnienia

Nasze oferty pracy znajdują się w tych miejscach:

      Pracuj;

      GoWork;

      Linkedin;

      Abakus – kariera;

      Tradycyjne kanały;

 

Podsumowanie

Dynamiczny rynek TSL wymaga wielojęzykowej obsługi klientów oczekujących szerokiego spektrum usług realizowanych w oparciu o wysoki poziom jakości. Takie wydarzenia jak, I. Językowe Targi Pracy UW umożliwiają nawiązanie współpracy między pracodawcami oraz studentami posiadającymi poszukiwane umiejętności, tak aby każda ze stron osiągnęła swój zaplanowany cel.

Dla studenta wymarzonym miejscem pracy jest nowoczesna firma, która daje szerokie możliwości rozwoju w oparciu o przyjazną atmosferą i wspierający zespół. Natomiast, pracodawca taki jak Abakus Logistics chce kontynuować swoją dynamiczną ekspansję stawiając na najlepszą w branży załogę, która zagwarantuje realizację ambitnych celów operacyjnych.

 

Gdzie będziemy w przyszłości

Stale poszerzana działalność Abakus Logistics wymaga współpracy z uniwersyteckimi biurami karier. Nasza Firma w celu osiągnięcia strategicznych celów operacyjnych w perspektywie wieloletniej musi postawić na rozwój w oparciu o specjalizującą się załogę, dlatego nasze przyszłe działania we współpracy z uczelniami wyższymi będą coraz częstsze.

 

ASzWoj

W najbliższym czasie będziemy mogli spotkać się podczas konferencji naukowej ze studentami Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie, podczas której zespół Abakus Logistics zaprezentuje się po raz kolejny!

Konferencja ponownie będzie zawierać prelekcję przedstawiciela Abakus Logistics – tym razem z dziedziny stricte operacyjnej, dotyczącej organizacji transportów specjalnych. Dodatkowo, Abakus Logistics będzie dostępny na stoisku reprezentacyjnym firmy.

Do zobaczenia!

 

Współpraca z Biurami Karier

W perspektywie bieżącego roku chcemy zacieśnić współpracę z warszawskimi uczelniami wyższymi, które umożliwiają nam kontakt z wysoko wyspecjalizowanymi kandydatami do pracy w Abakus Logistics. Uczelnie, z którymi już współpracujemy lub nawiążemy współpracę to: Akademia Sztuki Wojennej, Uniwersytet Warszawski, Szkoła Główna Handlowa, Politechnika Warszawska, Wojskowa Akademia Techniczna, Uczelnia Łazarskiego oraz Akademia Leona Koźmińskiego.

 

Nasze media społecznościowe

Zapraszamy do śledzenia naszych kanałów w mediach społecznościowych, gdzie coraz częściej będziemy zamieszczać informacje dotyczące naszej działalności – zarówno formalnej jak i nieformalnej, w zależności od poszczególnego medium.

 

Linkedin

Nasz profil na Linkedin oraz publikacje znajduje się pod tym linkiem.

 

Instagram

Na naszym Instagramowym koncie – pod tym linkiem, znajdują się treści dotyczące sfery pracowniczej

 

Facebook

Z kolei profil Facebookowy znajdujący się pod tym linkiem stanowi dla nas przestrzeń do kontaktu z interesariuszami firmy.