Zmiany w Abakus Logistics w 2024 roku

Wstęp

Rok 2024. przyniesie dla Abakus Logistics wiele znaczących zmian. W związku z 10-leciem działalności firmy w obecnej formie i jednocześnie dotarciem do kluczowego momentu w realizacji szeregu kamieni milowych, zdecydowaliśmy się na złożenie swego rodzaju obietnicy rozwoju, której kulminacja nastąpi właśnie w bieżącym roku. Jesteśmy dumni z dotychczasowych sukcesów, które mimo zmiennych trendów rynkowych udało nam się osiągnąć. Jak również, towarzyszy Nam stała ekscytacja z nadchodzących wydarzeń.

Zlecenia transportowe i wzrost wyników finansowych

Dołożymy wszelkich starań, aby tegoroczne założenie utrzymania progresu wyników finansowych na dotychczasowym poziomie około +30% rdr. przebiegło zgodnie z planem. Biorąc pod uwagę ich wartość, która już kolejny rok notuje silnie dwucyfrowy wzrost, chcemy podkreślić, że osiągamy tę stabilność poprzez wzrost organiczny, wypracowany efektywną pracą całej załogi. Od wielu lat zarządzamy spółką w idei współistnienia działalności pozaoperacyjnej nadążającej za wynikami pochodzącymi bezpośrednio z ilości realizowanych działań operacyjnych.

Skład osobowy działów: Spedycji, Transportu, Handlowego, czy Floty, które mają niezaprzeczalny wpływ na tworzenie wyniku firmy, gromadzą na dzień dzisiejszy około 70% wszystkich naszych pracowników. Należy zaznaczyć, że nasza załoga nadal będzie rosnąć i jest to równoznaczne z celem w postaci wzrostu ilości realizowanych zleceń transportowych o co najmniej 20% w stosunku do ubiegłego roku.

Nowy rok – nowy wizerunek

Po długoletnim okresie użytkowania bieżącej identyfikacji wizualnej nadszedł czas na zmiany. Abakus Logistics odświeży swój wizerunek poprzez stworzenie nowego logo oraz serwisu internetowego, których wdrożenie zostało zaplanowane na II kw. br. Chcemy być postrzegani jako firma, która dba o jakość oferowanych usług nie tylko poprzez ich realizację na najwyższym poziomie, ale też poprzez dbanie o szczegóły, które tak dla kontrahentów, jak i dla naszych nieocenionych pracowników mają znaczenie. Chcemy pokazać skalę naszego rozwoju organicznego i jednocześnie odpowiadać na zauważalne zmiany na rynku poprzez wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań bazujących na sprawdzonych i wypracowanych metodach działania. Nowe logo oraz serwis internetowy Abakus Logistics stanowią kluczowy element naszej strategii odświeżenia wizerunku. Zdecydowaliśmy się na tę zmianę, aby lepiej odzwierciedlić naszą ewolucję oraz dynamiczny rozwój. Chcemy, aby nasz wizerunek był świeży, ale jednocześnie niosący ze sobą pewność i doświadczenie.

Zmiana lokalizacji siedziby głównej oraz bazy operacyjnej

Przeniesienie biura głównego do większej i bardziej nowoczesnej przestrzeni nastąpi w ciągu najbliższych miesięcy. Natomiast zmiana lokalizacji bazy operacyjnej jest obecnie w fazie przejściowej, a jej finalizacja następuje właśnie teraz – kolejną nowością, której realizacja tym razem zahaczyła o poprzedni rok 2023. jest zmiana lokalizacji bazy operacyjnej z woj. dolnośląskiego (okolice Wrocławia) do Płotów obok Zielonej Góry w woj. Lubuskim. Chcemy być jeszcze bliżej naszych klientów oraz rozwijać flotę, która będzie pozostawiona w miejscu lepiej przygotowanym do jej obsługi tak na dzień dzisiejszy, jak i w nadchodzących latach.

Kluczową zmianą dla załogi Abakus Logistics będą przenosiny z naszego obecnego biura do nowego miejsca pracy znajdującego się zaledwie kilkadziesiąt metrów obok. Ta zmiana przyniesie liczne korzyści zarówno dla pracowników, jak i dla samej organizacji. Nowa przestrzeń oferuje znacznie lepsze warunki pracy, co będzie miało istotny wpływ na efektywność naszej załogi oraz czerpanie przyjemności z przebywania w jeszcze bardziej komfortowej atmosferze.

Nowe biuro, w którym zaczniemy pracować już w drugim kwartale 2024. roku, zostało starannie zaprojektowane, aby spełniać oczekiwania i potrzeby naszych pracowników. Zależy nam nie tylko na optymalizacji procesów działania, ale także na stworzeniu na tyle funkcjonalnej przestrzeni, aby mogła ona sprzyjać dobrostanowi każdej osoby przebywającej w niej. Poprzez zmianę siedziby, dajemy sobie jednocześnie obietnicę rozwoju w kolejnych 5-10 latach na ściśle określonym poziomie, bowiem dzięki niej będziemy w stanie osiągnąć ilościowy poziom zatrudnienia stanowiący nawet powyżej 150% bieżącego stanu osobowego. Chcemy podkreślić, że ta zmiana to nie tylko kwestia fizyczna, ale także zobowiązanie do ciągłego rozwoju i doskonalenia naszej firmy – dążymy do tego, aby nieustannie być pracodawcą sprzyjającym współpracy i zdobywaniu nowych umiejętności. Mamy nadzieję, że przyczyni się to do wzrostu rozpoznawalności Abakusa na rynku pracy, a także pozwoli na zwiększenie satysfakcji oraz motywacji obecnych i przyszłych pracowników.

Zwiększenie zatrudnienia

Nasze plany na rok 2024 w głównej mierze skupiają się na rozwoju Abakusowej załogi. Głównym celem jaki sobie postawiliśmy jest zwiększenie liczby pracowników o minimum 18% w stosunku do ubiegłego roku. Jest to kluczowy krok w umożliwieniu realizowania nowych kontraktów oraz efektywnym kontynuowaniu dotychczasowej pracy. W związku z tym, aktywnie tworzymy nowe działy, które pozwolą nam jeszcze lepiej dostosować się do dynamicznie zmieniającego się otoczenia rynkowego. Jednocześnie w Abakus Logistics dokonaliśmy reorganizacji poszczególnych działów, z których wydzielone zostają jeszcze lepiej wyspecjalizowane komórki organizacyjne. Pozwoli to nam jeszcze bardziej precyzyjnie zarządzać całym przedsiębiorstwem. W związku z tym „zabiegiem” potrzebujemy nowych, utalentowanych pracowników, którzy chcą być częścią przysłowiowego “dynamicznego zespołu” ?.

Zwiększenie floty pojazdów ciężarowych

Zaangażowanie do działań operacyjnych nowych pracowników jest priorytetem, ale równie ważnym elementem naszego działania na 2024. rok jest pozyskanie dodatkowych 100 pojazdów zarówno w ramach floty własnej jak i kontraktowej. Celem na ten rok jest wdrożenie:

–       do +10 zestawów C+N floty własnej;

–       do +40 zestawów C+N floty kontraktowej;

–       do +50 pojazdów do 3,5 t DMC floty kontraktowej.

Dążymy do tego, aby nasza flota, zarówno własna jak i kontraktowa stanowiła motor napędowy naszego wzrostu spełniając jednocześnie wszelkie wymogi dotyczące nowoczesnego, ekologicznego transportu drogowego.

Zwiększenie rozpoznawalności marki wśród absolwentów warszawskich uczelni wyższych

Biorąc pod uwagę nasze potrzeby zatrudnienia oraz bardzo zadowalające wyniki dotychczasowych edycji Programu Stażowego, zamierzamy rozszerzyć współpracę z ośrodkami akademickimi. Dotychczasowe edycje stażu przyniosły nam nie tylko znakomite rezultaty, ale także pozwoliły nawiązać owocne relacje z ambitnymi młodymi ludźmi. Abakus Logistics pragnie być liderem w branży, a także stale oferować atrakcyjne miejsce pracy, dlatego planujemy poszerzyć naszą współpracę z uczelniami, aby jeszcze skuteczniej pozyskiwać utalentowanych absolwentów uczelni wyższych i dostosowywać nasz Program Stażowy do ich indywidualnych możliwości. Chcemy, aby nasi stażyści uzyskiwali realne doświadczenie branżowe oraz sytuacje, w których mogą rozwijać się nie tylko jako specjaliści w swojej dziedzinie, ale także jako ludzie poprzez nawiązywanie trwałych relacji pozazawodowych. Jesteśmy przekonani, że inwestowanie w efektywne poszukiwanie młodych talentów to kluczowy element sukcesu i rozwoju kadrowego. Tym samym, będziemy dążyć również do tego, aby zwiększyć rozpoznawalność naszej marki jako atrakcyjnego pracodawcy wśród młodych absolwentów stołecznych Uczelni chcących stawiać swoje pierwsze kroki zawodowe w dynamicznym środowisku pełnym empatii oraz przyjacielskiej atmosfery pracy.

Być może zainteresuje Cię również:

Współpraca z kierowcami C+E

Chcesz zostać kierowcą w Abakus Logistics?

Czytaj dalej

Wyceń transport


Zacznij tutaj
Informacje o transporcie

Błąd: Skoryguj błędy formularza, aby kontynuować.

To pole jest wymagane.

Niepoprawny format numeru telefonu

To pole jest wymagane.

To pole jest wymagane.

To pole jest wymagane.

Krok 2 z 3

Błąd: Skoryguj błędy formularza, aby kontynuować.

1. Dodatkowe informacje o załadunku


Załadunek


To pole jest wymagane.

Niepoprawny format daty.

Data nie może być późniejsza niż Data załadunku (Do).

-

To pole jest wymagane.

Niepoprawny format daty.

Data nie może być wcześniejsza niż Data załadunku (Od).


Rozładunek


To pole jest wymagane.

Niepoprawny format daty.

Data nie może być późniejsza niż Data rozładunku (Do).

-

To pole jest wymagane.

Niepoprawny format daty.

Data nie może być wcześniejsza niż Data rozładunku (Od).

2. Informacje o pojeździe

To pole jest wymagane.

To pole jest wymagane.

To pole jest wymagane.

To pole jest wymagane.

To pole jest wymagane.

3. Podstawowe informacje o towarze

To pole jest wymagane.

To pole jest wymagane.

To pole jest wymagane.

To pole jest wymagane.

To już ostatni krok!

Błąd: Skoryguj błędy formularza, aby kontynuować.


Szczegółowe informacje o towarach


To pole jest wymagane.

To pole jest wymagane.

To pole jest wymagane.

To pole jest wymagane.

To pole jest wymagane.

Czy towar może być transportowany wraz z innymi towarami nieszkodliwymi?

To pole jest wymagane.

To pole jest wymagane.

To pole jest wymagane.

To pole jest wymagane.

To pole jest wymagane.

Formularz został pomyślnie przesłany!

Dziękujemy za przesłanie formularza. Postaramy się jak najszybciej na niego odpowiedzieć. Jeżeli wprowadzone informacje będą wystarczające otrzymasz wycenę. W innym przypadku skontaktujemy się z Tobą.

Wystąpił błąd!

Twoja wiadomość nie została przesłana. Spróbuj odświeżyć stronę i przesłać zgłoszenie raz jeszcze, a jeśli problem nadal będzie występował skontaktuj się z nami pod adresem: biuro@abakuslogistics.pl

Wystąpił błąd!

Twoja wiadomość została oznaczona jako próba spamu. Spróbuj odświeżyć stronę i przesłać zgłoszenie raz jeszcze, a jeśli problem nadal będzie występował skontaktuj się z nami pod adresem: biuro@abakuslogistics.pl

Wystąpił błąd!

Twoje ustawienia prywatności uniemożliwiają wysłanie zgłoszenia. Aby je zmienić kliknij tutaj.